Çalışma Saatleri Belirleme

Çalışma saatleri belirleme

Özellikler > Çalışma Saatleri Belirleme

Çalışma Saatleri Belirleme

“Çalışma saatlerini belirleme” özelliği ile çalışanlarınızın mesaiye başlama ve bitirme saatlerini rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Mesai saatlerini sisteme girebilir ve çalışanınızın hangi saat dilimlerinde çalışıp, hangi saatte mesaisini sonlandırdığına kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz. Bu özellik aynı zamanda bir “takip” imkânı da sunar; çalışma saatlerini belirlediğiniz personelin işe başlama ve bitirme saatlerini analiz edebilir ve bu noktada aksiyonlarınızı kolayca alabilirsiniz.

Çalışma Saatleri Belirleme Nedir?

Çalışanların faaliyetleri düzenli olarak takip edilmeli ve görevlerini tamamlayıp tamamlamadıkları incelenmelidir. Gerekli sorumluluklarını, atanan görevlerini bitiremeyen veya aksatan tek bir personel dahi işletmenin olumsuz etkilenmesine neden olacaktır. Bu durumda yapılması gereken temel takibin, çalışma saatleri özelinde olması önemlidir. Zira mesai başlangıcı ve bitişi net olarak bilinemeyen, günde veya haftada kaç saat çalıştığından emin olamadığınız bir personelin performans değerlendirmesini yapmanız da mümkün olmayacaktır. Aynı zamanda departman içerisinde aktif biçimde çalışmalarını sürdüren personelin tespit edilmesi noktasında da sorunlar çıkacaktır. Peki, personellerin çalışma saatlerini takip etme konusunda sizlere destek olacak bir yazılım bulabilir misiniz?

Nildesk’in yönetici panelinde, çalışma saatleri belirleme özelliği bulunmaktadır. Personellerinize yönelteceğiniz taleplerin tek bir takvim üzerinde görüntülenebildiği bu sekmede, haftalık planlarınızı düzenleyebilirsiniz. Çalışma saatlerini kolaylıkla ekleyebileceğiniz gibi aynı şekilde silerek de farklı bir mesai dilimi belirleyebilirsiniz. Platforma eklediğiniz personeliniz ise kolaylıkla mesai saatlerinin giriş/çıkışını yapabilir. Buna göre, kullanıcı hesapları altında yer alan “İşe Başla” ve İşi Bitir” butonlarına tıklayarak birkaç saniye içerisinde sistemdeki kayıtlarını tamamlayabilir.  Aktif veya pasif durumda olan personellerin listesine anında erişebileceğiniz Nildesk ile müşterilerinizin taleplerine hızla geri dönmeniz mümkündür.

Çalışma Saatlerini Belirlemenin Önemi

Başarılı bir yönetici, çalışanlarının görev tanımını bilmeli ve gündelik sorumluluklarına uygun olarak çalışma saatlerini düzenlemelidir. Günümüzde departmanlar arası çalışma düzeni farklılıkları net bir biçimde göze çarpmakta ve yöneticilerin işini zorlaştırmaktadır. Çünkü personel sayısı ve çalışma düzeni gibi temel farklılıkların neden olduğu mesai saatleri karmaşası, git gide bir düzensizlik yaratmakta ve dikkate alınmadığı takdirde işlerin aksamasına neden olmaktadır. Bunun önüne geçmek için ise yapmanız gereken tek bir işlem vardır: Nildesk’in paketlerinden sizin için uygun olanı edinerek çalışma saatleri belirleme özelliğini kullanmak!

  • İş yerinde, uzaktan veya hybrid çalışma düzeninde faaliyetlerini sürdüren çalışanlarınızın her birinin mesai saatlerini takip edebileceksiniz.
  • Belirlenen mesai saatlerini dikkate alarak işe başlama ve işi bitirme sürelerini kontrol edebileceksiniz.
  • Elde ettiğiniz verileri analiz ederek olumlu veya olumsuz değerlendirme yapabilecek, ilgili konuda personelinize geri dönüş sağlayabileceksiniz.
  • Kısa bir süre içerisinde dahi çalışma düzeninin oturduğunu ve verimliliğinizin arttığını görebileceksiniz.

Neden Nildesk’in avantajlarından yararlanmalısınız?

Nildesk’in kolay kullanılabilir ara yüzü ve detaylandırılmış özellikleri, kullanıcılarının beğenisini kazanmaktadır. Yazılımı edinen işletmeler kısa bir süre içerisinde dahi paneli aktif olarak kullanabilir hale gelmekte, gerekli noktalarda destek sağlanarak yardımcı olunmaktadır. Böylelikle mümkün olan en kısa süre içerisinde personel çalışma saatlerinin takibi yapılmaya, performans analizleri oluşturulmaya ve gerekli aksiyonlar alınmaya başlanmaktadır. Her yeni günün uzun vadeli hedeflerinize ulaşma konusunda önemli bir basamak olduğunu göz önünde bulundurursanız Nildesk’in avantajlarının farkına varabilirsiniz.  

Kaliteli Bir Nildesk Deneyimine Hazır Mısınız?

İşletmenizi başarıya ulaştıracak Nildesk talep yönetimi çözümleri için bize ulaşın.

BİZE ULAŞIN

Esentepe, Haberler Sokak NO:13, 34394 Şişli, İstanbul
+902126124455

BİZİ TAKİP EDİN