Mesai Başlama ve Çıkış Özelliği

Mesai başlama ve çıkış özelliği

Özellikler > Mesai Başlama ve Çıkış Özelliği

Mesai Başlama ve Çıkış Özelliği

Mesai başlama ve çıkış özelliği sayesinde personelinizin hangi saatte mesaiye başladığını ve hangi saatte mesaisini sonlandırdığını tek bir ekran üzerinden kolayca takip edebilirsiniz. Mesai başlama ve bitiş saatlerini tutarak personelinizin mevcut performansını analiz imkânı da sağlayabilirsiniz. Mesai başlama ve çıkış özelliği yalnızca çalışma saatlerinin takibi değil personel performansını analiz etme bakımından da etkili bir kılavuzdur.

Mesai Başlama ve Çıkış Özelliği Nedir?

Nildesk’in yönetici panelinde bulunan mesai başlama ve çıkış özelliği temelde, mesai saatlerinin takibini yapabilmenizi mümkün kılan bir özelliktir. Fakat yalnızca bununla sınırlı kaldığını düşünmek doğru olmayacaktır. Bir çalışanın performansını ölçmede temel unsur, mesai saatlerine olan uyumudur. Bu doğrultuda, performans analizinin doğru ve adil bir biçimde yapılmasını mümkün kılan mesai saatleri takibinden elde edilen verilerin depolanması gerekir.

İşletmenin çalışan sayısı fark etmeksizin tüm yöneticiler için zorlayıcı olan mesai takibi, Nildesk’in yazılımı sayesinde sistem üzerinde depolanmaktadır. İhtiyaç halinde personelin mesai başlama ve çıkış saatleri anında izlenebilmekte ve geri dönüş sağlanabilmektedir. Böylelikle mesai saatlerine uymama gibi olası problemlere anında çözüm üretilmekte, ilgili pozisyonun faaliyetlerinin aksamasının önüne geçilmektedir.

Mesai Başlama ve Çıkış Özelliğinin Avantajları

Destek yazılımı edinmek isteyen işletmeler, mesai başlama ve çıkış özelliği olan yazılım seçeneklerini incelemelidir. Bu, ilk bakışta çok önemli bir detay gibi görünmese de esasında sistemin öncelikli ihtiyaçlarındandır. Zira çalışma süreçlerinin hızlandırılması noktasında hangi personelin aktif veya çevrimdışı durumda olduğunun bilinmesi gerekir. Nildesk, kaliteli altyapısı ve kolay kullanılabilir ara yüzü ile size şu avantajları sunacaktır;

1. Giriş Saatlerinin Takibi

Başarılı bir mesainin ilk adımı, yöneticinin belirlediği saatte işe başlama ve günlük planlamalarını yapmaktır. Dolayısıyla personel giriş saatlerinin aksatılmadan takip edilmesi ve kayıt altında tutulması gerekir. Nildesk, personelinizin işe başladığını birkaç saniye içerisinde bildirmesini sağlayan bir altyapıya sahiptir. Kullanıcı panelinde bulunan profil sekmesinin altındaki “İşe Başla” butonuna tıklamak, işlemi tamamlamaları için yeterli olacaktır.

2. Çıkış Saatlerinin Takibi

Başarılı bir mesainin ikinci adımı ise yine belirlenen çıkış saatlerine uymaktan geçer. Çünkü mesai saatleri, bir çalışanın o gün içinde tamamlaması gereken görev ve sorumluluklarına istinaden düzenlenmektedir. Dolayısıyla belirlenen saatten erken çıkan personele gerekli aksiyonların verilmesi, daha uzun süre çalışan personelin ise fazla mesai takibinin yapılması önemli bir detaydır. Bu aşamada devreye giren Nildesk, hızlı ve sorunsuz işleyen altyapısıyla en büyük yardımcınız olacaktır.

3. Performans Analizi

Yöneticilerin tek görevi personelinin çalışmalarının takibini yapmak olmamalıdır. Buna ek olarak her birinin performansını özenle değerlendirmeli ve motivasyonlarını arttırmak için gerekli aksiyonları almaktan çekinmemelidir. Doğru ve adil bir değerlendirme için de belirli veriler kayıt altında tutulmalı, herhangi bir yanlışlık olmadığından emin olunmalıdır. Nildesk, mesai başlama ve çıkış özelliği başta olmak üzere verilerinizi depolamanıza ve performans analizi aşamasında kullanmanıza olanak tanıyacaktır.

4. Personele Performansıyla İlgili Geri Dönüş Yapma

Personel hakları konusu, bir işletmenin devamlılığını sağlayan ve başarısını artıran etkenlerdendir. Kendisine uzun bir süre olumlu veya olumsuz geri dönüş yapılmayan personel, çalışmalarının önemsiz olduğunu düşünebilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınız takdirde her geçen gün verimliliğiniz düşecek ve personellerinizi kaybetmeye başlayacaksınız. Nildesk’i tercih ettiğinizde ise hem mesai giriş çıkışlarını tek bir ekrandan görüntüleyebilecek hem de personel performansına dair geri dönüşlerinizi hızla tamamlayacaksınız.  

nildesk ile mesai takibi daha kolay!

Müşterileriniz ile olan ilişkilerinizi düzenlemeniz ve size iletilen sorunlara anında cevap verebilmeniz adına tasarlanan Nildesk, personelinizin de performansını arttırmayı hedefliyor. Personelinizin işe başlama ve işini sonlandırma saatlerine tek bir panelden hızla ulaşmanızı sağlamakla kalmadığı gibi ilgili verilerinizi depolayarak performans analizlerini kolaylaştırıyor. Eğer siz de mesai takibi yapmanız konusunda yöneticinize destek olacak bir destek yazılımı arayışındaysanız Nildesk’i deneyimlemeye başlayabilirsiniz.

Kaliteli Bir Nildesk Deneyimine Hazır Mısınız?

İşletmenizi başarıya ulaştıracak Nildesk talep yönetimi çözümleri için bize ulaşın.

BİZE ULAŞIN

Esentepe, Haberler Sokak NO:13, 34394 Şişli, İstanbul
+902126124455

BİZİ TAKİP EDİN