Talep Statü Değiştirme

talep statü değiştirme

Özellikler > Talep Statü Değiştirme

Talep Statü Değiştirme

Talep statü değiştirme özelliği sayesinde talebinizin tüm süreçlerine hakim olabilirsiniz. Örneğin talebiniz işleme alındı mı, inceleme aşamasında mı ya da sonuçlandı mı gibi soruların yanıtlarına hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Talep statü değiştirme özelliğiyle müşterilerinizden gelen taleplerin ne durumda olduğunu öğrenebilir ve bu sayede iş takibini çok daha iyi yapabilirsiniz.

Talep Statü Değiştirme Nedir?

Nildesk, talep yönetimi konusunda çok detaylı tasarlanmış bir yazılımdır. Dolayısıyla aradığınız konuları anında bulmanızı sağlayan birçok filtreleme seçeneği sunmaktadır. Bunlardan biri de talep statü değiştirme özelliğidir. Tarafınıza iletilen ve personelinize yönlendirdiğiniz soru veya sorunların mevcut durumlarına ilgili kategoriden kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz. Talep statüleri kısaca şu şekilde açıklanabilir;

  • Açık Talepler: Müşterileriniz soru veya sorunları, Nildesk üzerinden size iletildiği anda açık talepler statüsüne düşmekte ve mümkün olan en kısa zamanda personelinizin yanıtlamasını beklemektedir.
  • Kapalı Talepler: İlgili personelinizin sorunu çözüme kavuşturmasının ardından talep kapalı statüsüne getirilmeli ve beklemede olan işlemlerle ilgilenilmeye başlanmalıdır.
  • Yanıt Bekleyen Talepler: Müşterilerinizle iletişim kurduğunuz esnada müşteriniz, yönlendirdiğiniz soruları personelinizin cevaplamasını beklerken talep, yanıt bekleyen talepler statüsünde görüntülenmektedir.
  • Müşteriden Yanıt Bekleyen Talepler: Personeliniz müşterilerinizden gelen sorulara cevap verdiğinde veya sorunlarının çözümüne dair bilgi paylaşımında bulunduğunda karşı taraftan olumlu veya olumsuz cevap vermesi beklenir. Bu aşamada talepler, müşteriden yanıt bekleyen statüsüne düşmektedir.
  • İşlemdeki Talepler: Müşteri ile gerekli tüm görüşmelerin tamamlanmasının ardından işleme alınan talepler, işlemdeki talepler statüsüne alınmalı ve kapanana kadar bu durum üzerinden görüntülenmelidir.
  • Boştaki Talepler: Tarafınıza iletilen bir talebi herhangi bir personelinize atamadıysanız boştaki talepler statüsüne kaydetmeli ve en kısa süre içerisinde çözüme kavuşturmak adına çalışmalara başlamalısınız.

Talep Statü Değiştirme Özelliğinin Önemi Nedir?

Talep içerisindeki süreçlerin güncellenmesi, tüm müşteriler ile eşit düzeyde ilgilenilmesine ve hiçbir talebin gözden kaçmamasına yardımcı olmaktadır. Nildesk panelini kullanan yöneticilerin, talep statü değiştirme özelliğini doğru bir şekilde kullanması ve aksatmadan durum güncellemesini yapması beklenmelidir. Aksi halde departmanlar veya personel arasında karmaşa oluşabileceği gibi bazı müşterilerin taleplerinin gözden kaçırılması da olasıdır. Bu nedenle, talep statüleri belirli aralıklarla güncellenmeli ve içeriğine uygun statülere atanmalıdır.

Neden Nildesk’i tercih etmeliyim?

Nildesk’in kolay kullanılabilir ara yüzü ve talep düzenleme seçenekleri, destek ekiplerinin işlerini hızlandırmaktadır. Uzun vadede personelinizin zaman yönetimini geliştirecek ve verimliliklerini artıracak statü değiştirme özelliklerini pro, plus veya mega paketlerimiz aracılığıyla deneyimlemeye başlayabilirsiniz. Dilerseniz sitemiz üzerinden paket içeriklerine ve profesyonel çözümlerimize dair detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kaliteli Bir Nildesk Deneyimine Hazır Mısınız?

İşletmenizi başarıya ulaştıracak Nildesk talep yönetimi çözümleri için bize ulaşın.

BİZE ULAŞIN

Esentepe, Haberler Sokak NO:13, 34394 Şişli, İstanbul
+902126124455

BİZİ TAKİP EDİN